Aramıza Katıl

 

Beni de Unutma Bağış Yap

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği; omurilik felçli bireyler başta olmak üzere tüm ortopedik engelli bireylerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yapmaktadır. Derneğin birincil hedefi, yeni oluşabilecek kalıcı sakatlıkların önlenmesini ve toplumun bu alanda bilgilenmesini sağlamaktır.

2008 yılından bugüne TOFD koşucuları ve bağışçıları sayesinde alınan toplam 1547   akülü tekerlekli sandalye; okullarına, işlerine gidemeyen ve sosyal hayata katılamayan 1547   bedensel engelli arkadaşımıza hareket özgürlüğü kazandırmıştır.

TOFD 2016 Vodafone İstanbul Maratonu

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir.

Nasıl Katılabilirim ?

Öncelikle İstanbul Maratonuna kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

http://www.istanbulmarathon.org/tr linkten maratona kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Yardımseverlik koşusu yapmak için katılacağın yarıştan önce aile, arkadaş ve diğer sosyal çevrene bir e-mail atabilir ve desteklemek istediğin sivil toplum kuruluşunun projesi için bağış talebinde bulunabilirsin. Böylece “sadece” koşmamış olur, desteklediğin STK’nın bir nevi gönüllü elçiliğini yapmış olursun. İşe yarıyor mu? Kesinlikle evet! Adım Adım koşucuları bu yolla çeşitli sosyal sorumluluk projeleri için sadece 4 yılda 1.5 milyon TL üzerinde kaynak yaratılmasına aracı oldular!

TOFD İpk Adımadım

Şimdi yine bizden bir umutla yardım bekleyen arkadaşlarımız için 13 Kasım  2016 tarihinde koşulacak olan 38. Vodafone İstanbul Maratonunda sizleride aramızda TOFD icin yardımseverlik koşusu yaparken görmekten kıvanç  duyarız.

İnan ki koşu süresince atacağınız  her adım çok değerli.  Attığınız her adımla koşamayanlar için koşarak onlara umut olacaksınız

 

Facebook  : ADIM ADIM TOFD

Örnek Bağış Mektubu İçin Tıklayınız.

 

Sponsorlarımız / Destekçilerimiz