BİR TELEFONUNUZA BAKAR

Bir omurilik felçlisinin özgürce dışarı çıkabilmesi, konseri en önden izleyebilmesi, sinemaya gidebilmesi, takımının maçına gidebilmesi, kariyer yapabilmesi, gezmesi, hayatını yaşayabilmesi bir telefonunuz bakar.

Onların özgürlüğü, mutluluğu sizin elinizde 

3430’a mesaj atın akülü tekerlekli sandalye kampanyasına 10 TL destekte bulunun

Ağır engel grubu içinde yer alan engellinin; başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi, kısacası hayatını nispeten kendisi yürütebilmesi ve bağımsız hareket edebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Derneğimizin 2005 yılında “harekete geç, harekete geçir”   sloganıyla başlattığı akülü sandalye kampanyası ile başta öğrenci ve çalışan engelliler olmak üzere, ülke genelinde 7846 engelli hareket özgürlüğü sağlanmıştır.

Halen tespit ettiğimiz kriterlere (Manuel tekerlekli sandalye kullanamama, ağır engel grubu içinde olduğu heyet raporunca belgeli, sosyal güvencesi olmama- ekonomik güçsüzlük içinde olma ) sahip, binlerce engelli akülü tekerlekli sandalye beklemektedir.

Bugüne kadar dağıtılan akülü tekerlekli sandalyeler, ülkemizin saygın firmaları, medya kuruluşları, yerel yönetimleri, sivil toplum kuruluşları, sanatçılar ve ünlü isimlerin yaptıkları katkılara ek olarak birçok vatandaşın faturalı hatlardan 3430’a gönderdikleri mesajlarla sağladıkları katkılar sonucu elde edilmiştir. Bu desteklerle kampanyamız, tam bir toplumsal dayanışma örneği özelliğinde devam etmektedir.

Bir adet akülü tekerlekli sandalyenin bedeli 3.250 TL’dir. Bu kampanyaya 3430’a faturalı hatlardan 10 TL karşılığında boş bir mesaj atarak da katkıda bulunabilirsiniz. 

 

Sponsorlarımız / Destekçilerimiz