TOFD’DA GELENEKSEL İFTAR 2019

Yoğun katılımın olduğu iftar organizasyonunda I. Bartholomeos, farklı dinler arası kardeşliğin önemine vurgu yaparak, özellikle engelli kardeşlerimizin toplumun ayrılmaz bir parçası olduğunu ve ayırt edilmemesi gerektiğine de değindi.

Bu özel günde tuttuğu oruç ile de saygısını dile getiren sayın Patrik, iftar öncesi duası ile paylaşmanın, birlikteliğin ve ayırt edilmez dostluğun önemini bir kez daha yineledi. Katılımcıların arasında yer alan Fener Rum Patrikhanesi’nin saygıdeğer çevresi ve derneğimizin değerli destekçilerinden Vangel Roçikopulo, Yuakim Billis, Derkon Apostol ve katılan tüm İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi din görevlilerine, Vakıflar Başkanı Laki Vingas’ a ve bu önemli günde bizleri yalnız bırakmayan tüm destekçilerimize şükranlarımızı sunarız.

Hatemi ailesinin değerli bireylerinden hukuk profesörü Hüseyin Hatemi’nin de önemli katılımı ve günün anlam ve önemine vurgu yapan konuşması yoğun ilgi gördü. İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi’ nin katkılarıyla 15 yıldır geleneksel olarak düzenlenen bu önemli ve özel bir iftar yemeğinin organizasyonda emeği geçen herkese, destek verenlere, dernek çalışanlarına TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş teşekkürlerini iletti. Organizasyon ünlü görme engelli Kerim-Selim Altınok kardeşlerin müzik şöleni ve Sayın I. Bartholomeos’ un engelli çocuklarla birlikte çektirdiği fotoğraf ve dualar eşliğinde hediye ettiği özel bilekliklerle sona erdi.