Adım Adım / Yardımseverlik Koşusu

Adım Adım,​ yardımseverlik koşusu sürecinde Derneklere​ destek olan ve yardımseverlik koşusunu yaygınlaştırmak için kurulmuş bir oluşumdur.
(Adım Adım’la ilgili daha ayrıntılı bilgi için: www.adimadim.org)
Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla Yardımseverlik Koşusu yaparak Sivil Toplum Kuruluşları için kaynak yaratabilirsiniz.
Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası maratonlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyurabilirler. Duyurularında destekledikleri STK’ların projelerine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan ilgili STK’nın seçilen projesi için açılan resmi banka hesabına yapılır.

Yardımseverlik koşusu ile sadece bağış toplamaz aynı zamanda, çözülmesini arzu ettiğiniz bir amaç ve dikkat çekmek istediğin bir konu için sosyal çevrenize mail gönderip duyurusunu yaparsınız. Bağış toplayarak farkındalık yaratır ve bir sorunun çözümüne katkıda bulunursunuz.

Yardımseverlik koşucumuz olmak için Adım Adım’ın  http://ipk.adimadim.org/ adresine girerek koşucu profilinizi oluşturabilirsiniz. Koşmak istediğiniz STK bölümünde TOFD'nin projesini seçebilirsiniz.
Oluşturduğunuz koşucu profilinizi mail yoluyla arkadaşlarınızla paylaşarak bağış toplamaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman, koşucu profilinize girerek sizin adınıza bağış yapan kişilerin isimlerini görebilir ayrıca hedefinize ulaşmanıza ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz.
İPK sistemi ile sizin için bağış yapan herkese, otomatik olarak bağış sertifikaları iletilmektedir.
Ayrıntılı bilgi için bizlere adimadim@tofd.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.